Dalsze badania nad możliwościami wykorzystanie metody selektywnej enukleacji zygot w klonowaniu ssaków.
Analiza przeprogramowania komórkowego w chimerach zarodkowo-somatycznych w okresie rozwoju przedimplantacyjnego, poimplantacyjnego i postnatalnego.
Doskonalenie metod kriokonserwacji oocytów w oparciu o badania biologicznych mechanizmów reakcji komórek na bodźce generowane przez te procedury.
Badania nad sterowaniem procesami dojrzewania oocytów in vitro .
Badania, na modelu owczym, wpływu diety wzbogaconej w n-3 PUFA na aktywację immunologiczną matki (maternal immune activation) i wystąpieniem u urodzonych jagniąt zespołu zaburzeń autystycznych (ASD - Autism Spectrum Disorders )
Poznanie mechanizmów rozwoju zarodkowego, w szczególności zapotrzebowania zarodków króliczych w rozwoju przedimplantacyjnym na różne substraty energetyczne, oraz opracowanie systemu hodowli zapewniającego najbardziej fizjologiczne warunki rozwoju.
Zbadanie, czy biopsja blastomerów zakłóca rozwój zarodkowy i jest tym samym czynnikiem sprzyjającym pojawieniu się u uzyskanego potomstwa, po osiągnięciu przez nie dojrzałości, zespołu metabolicznego (MS - metabolic syndrome ).
Poznanie genetycznych i epigenetycznych mechanizmów regulacji apoptozy (programowanej śmierci komórki) w przedimplantacyjnych zarodkach mysich.
Badania nad molekularnymi mechanizmami różnicowania linii pozazarodkowych -trofektodermy i endodermy - w przedimplantacyjnych zarodkach króliczych.